Sunday, July 27, 2014

Facebook Likebox


I wanted to write something about blogging; I hit this. One of top tips for a successful blog was: “Hopefully you are on Twitter, Facebook or Google+ and you are being strategic about how to use these social sites to promote your content”. My blog remains silent - no one comments. Maybe it “needs a boost?” 
 
Almost every blogger wants to add Facebook Likebox to show others how many people like his page. I decided: I’ll go for it. I found several tutorials: “Add-Facebook-Like-to-Blogger.” It seemed quite easy – but didn’t work for me. I tried and tried again, but Likebox didn’t appear. The problem was: "Likebox" for the Dynamic View Blogger is not supported yet.

I found another tutorial: “Add Face Book Plugins to Dynamic View Blogger.” It required a bit of HTML skills. I took a look and gave up. I changed my Blogger template from Dynamic to Simple… But Likebox didn’t appear. I was back to Dynamic View and decided to give it a break. At least I wrote a post about it:)

Chciałam napisać o blogowaniu; natrafiłam na to. Wskazówka w sprawie udanego bloga: „Mam nadzieję, że jesteś na Twitter, Facebook lub Google+ i wiesz, jak używać portali społecznościowych do promocji swoich wpisów.” Mój blog pozostaje milczący: nikt nie komentuje. Może potrzeba mu promocji?

Prawie każdy bloger chce dodać Facebook Likebox, by pokazać, jak wiele osób lubi jego stronę. Zdecydowałam się na to. Znalazłam wiele tutoriali: „Dodaj Facebook Likebox do Bloggera.” Wydawało się proste, jednak się nie udawało. Próbowałam wiele razy: Likebox się nie pojawiał. Problem: widok dynamiczny Bloggera nie ma pełnej funkcjonalności.

Znalazłam kolejny tutorial: „Dodaj Likebox do widoku dynamicznego Bloggera.” Wymagało to odrobiny znajomości HTML. Rzuciłam okiem i dałam spokój. Zdecydowałam się zmienić szablon z dynamicznego na standardowy... Ale Likebox się nie pojawiał. Wróciłam do widoku dynamicznego i odpuściłam sobie na razie. Przynajmniej napisałam o tym post:)

2 comments:

 1. Wyobraź sobie, że mam ten sam problem. Postępowałam zgodnie z tutorialem. Ba! Nawet zatrudniłam do pomocy zaprzyjaźnionego informatyka, który najpierw zrobił to samo, co ja chwilę wcześniej, a potem wkleił kod do HTMLa. Niestety bez skutku. To samo z księgą gości.
  Powiedział, że jak będzie miał czas, jeszcze popróbuje kombinować. Zobaczymy. Jeśli nam się coś uda, dam Ci znać.
  Widok dynamiczny na swoje wady i zalety. Jest nadzieja, że wypuszczą jakieś poprawki.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki Kasia. ja też mam zaprzyjaźnionego informatyka, ale nie chce rzucić okiem na moje problemy:) nic to, zadowolę się "outsider blog" - mało komentarzy, żadnego FB like:) pozdrawiam Danka

   Delete